Napisz pytania w czasie present perfect i uzupełnij krótkie odpowiedzi

Pobierz

She is always late - Zawsze się spóźnia.. No, he's not taken.W poprzedniej zakładce opisaliśmy jak budować zdania w czasie Present Perfect, teraz rozwiniemy naszą wiedzę o tworzenie pytań i przeczeń w tym czasie.. pytania w Present Perfect.. Sometimes i every wystepują na końcu zdania.napisz pytania z przymiotnikami w stopniu wyższym .następnie napisz zgodnie z prawdą krótkie odpowiedzi.. Uzupełnij dialogi, wpisując jedno słowo w każdą lukę 1 Zobacz odpowiedź Reklama Reklama ameliaprochnia ameliaprochnia 3.. Aby utworzyć pytanie wystarczy zamienić ze sobą miejscami podmiot zdania i operator.Krótką odpowiedź na takie pytanie tworzymy następująco: yes/no na początku + osoba wyrażona zaimkiem + have/has np. - Ona zawsze opowiada zabawne historie.. !be w czsie przesłym to jest was lub were.. Tworzenie pytań jest banalnie proste - wystarczy tylko zamienić ze sobą miejscami czasownik pomocniczy z podmiotem zdania:Pobierz plik uzupełnij_zdania_i_odpowiedz_na_pytanie już teraz w jednym z następujących formatów - PDF, DOC.W skład proponowanej pomocy szkolnej wchodzą materiały, które wspomogą Cię w nauce wybranych zagadnień edukacyjnych.. Zapisz je w zeszycie.. wyjatkiem jest np .. Present simple - pytania ogólne/odpowiedzi Koło fortuny.. pzdr.. Wpisz do, does, don't lub doesn't (pytania, przeczenia, krótkie odpowiedzi) Przepisz zdania, używając she lub he (3 os. Utwórz pytania z podanych wyrazów w czasie Present Simple (pytania szczegółowe) Wybierz poprawną odpowiedź (przeczenia, zdania twierdzące) Utwórz pytania w czasie Present .Angileski napisz pytania w czasie past simple 2012-11-21 19:26:14 Napiszesz pytania w czasie past simple ?.

Napisz pytania w czasie Present perfect i uzupełnij krótkie odpowiedzi.

Proste j.angielski kl.6 Present continuous .. 2012-09-18 20:52:25Uzupełnij pytania w czasie present continuous Zastosuj podane czasowniki.Następnie napisz krótkie odpowiedzi.. Pytania w czasie Present Continuous tworzymy przez inwersję, czyli zamieniamy miejscami podmiot i operator.. Zdanie twierdzące.. ;pUzupełnij zdania czasownikami z ramki w czasie Past Simple, Past Continuous, Present Perfect lub Past Perect.. Postaw na dokładność i rzetelność informacji zamieszczonych w naszym portalu internetowym dzięki zweryfikowanym przez eksperta pomocom edukacyjnym!Zapisz w zeszycie pytanie i odpowiedź.. Przepisz proszę do zeszytu wyrazy i wyrażenia, które są pod tekstem (wraz z polskim znaczeniem) Ex.2 p 101 Połącz proszę ze sobą połówki zdań i zapisz je w zeszycie.. Tabelka poniżej pokazuje w jaki sposób należy tworzyć krótkie odpowiedzi w czasie Past Continuous.. 2014-02-26 19:33:43 Napisz pytania i krótkie odpowiedzi 2011-06-06 15:37:22 Uzupełnij pytania i krótkie odpowiedzi .. Ćw.2 str.83 Uzupełnij w zeszycie pytania w czasie present perfect, a następnie napisz odpowiedzi twierdzące lub .Zdania w czasie present perfect.pisać pilne 2010-01-18 18:04:22 Napisz 5 zdań w czasie Present Perfect .. 2011-12-18 15:59:45Pytania i krotkie odpowiedzi.Wpisz do, does, don't lub doesn't (pytania, przeczenia, krotkie odpowiedzi) Przepisz zdania, uzywajac she lub he (3 os. Utworz pytania z podanych wyrazow w czasie Present Simple (pytania szczegolowe) Wybierz poprawna odpowiedz (przeczenia, zdaniaMusimy jeszcze uzyc czasownika, za pomoca ktorego pytanie zostalo zadane (bedzie to np.Pytania i odpowiedzi w czasie Past Simple z czasownikiem TO BE..

Słowem typowym dla czasu present perfect jest słowo ever (kiedykolwiek).

.Krótkie odpowiedzi na pytania w czasie present perfect tworzymy w następujący sposób: Yes, I/you have.. Klasa 3 Klasa 4 Angielski.. No, I wasn't.Present Simple - zdania pytające Porządkowanie.. W poprzedniej zakładce opisaliśmy jak zbudowany jest czas teraźniejszy Present Continuous, teraz rozwiniemy naszą wiedzę o tworzenie pytań i przeczeń w tym czasie.. pytania w Present Continuous.. czas przeszły to jest w większości dodaje sie do końcówki wyrazu -ed ale jest duzo wyjatkow jest to długa tabela której musisz sie nauczyc na pamiec wpisz se w gogle.. 2011-04-03 11:55:29 Napisz zdania w czasie Present Perfect lub Present Perfect Continuous .napisz pytania i krotkie odp uzywajac czasownikow z ramki w czasie present perfect Zadanie 2 str.38 look 2 w ksiazce ucznia.przerysuj tabele do zeszytu i wpisz czasowniki z ramki we wlasciwa kolumne LAUGH,GO ,DIVE,PUT,SHOUT,WRITE,LOVE,COME, DO,BE,STOP,MAKE,BRING,VISIT.Tabela w…(every day) - każdego (każdego dnia) *Te okoliczniki czasu występują w zdaniu po podmiocie.. Używamy go, kiedy chcemy opowiedzieć o swoim doświadczeniu .Popatrz na obrazek.Uzupełnij zdania właściwą formą czasu present continuous czasowników z ramki.. wg Monikac.ostatnia aktualizacja: 10 maj 2019.. Wykonaj proszę poniższe ćwiczenia aby utrwalić sobie czas Present Perfect, odpowiedzi zapisz w zeszycie..

Zastosuj czasy present simple lub present continuous.

Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Angielski Present Simple Pytania.. 2011-09-18 14:22:47 Uzupelnij pytania do odpowiedzi .Uzupelnij pytania czasownikami z nawiasow we wlasciwej formie.Pytania i krótkie odpowiedzi w Present Perfect - Porządkowanie.. czasownik be bo to jest was/were .. 2012-01-09 19:53:01 Uzupełnij zdania !. Choose.Napisz pytania i krótkie odpowiedzi, używając czasowników z ramki w czasie Present Perfect 4.. _____ Yes, _____.Napisz pytania w czasie Present perfect i uzupełnij krótkie odpowiedzi.1 they / ever / explore / a cave .. 2011-12-18 15:59:45napisz pytania i krotkie odp uzywajac czasownikow z ramki w czasie present perfect Pomóż koledze przygotować imprezę urodzinową.Napisz hormonogram prac,które musicie wykonać.Zastosuj czasowniki nieosobowe.Dam Naj!. Uzupełnij tekst właściwymi formami czasowników w nawiasach.. Pytania i odpowiedzi wiersz Present Simple Połącz w pary.. Jeśli w zdaniu jest użyty czasownik "to be" okolicznik czasu stosujemy po nim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt