Test z lektury w pustyni i puszczy pdf

Pobierz

Kim .Plik Test z treści lektury pdf na koncie użytkownika martap1978 • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 3 maj 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. W pustyni i w puszczy.. ''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. W jakim celu to zrobiono?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7920 razy Średnia ocena: 6,00 (2 oceny) Średni wynik: 32% Autor: Netwka Tagi: brak.. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Literatura Test z lektury "Krzyżacy" - poziom trudny.. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #w pustyni i w puszczy, #test z lektury 4330 x, 2016-01-07 21:34:08Geneza powieści "W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. Pytania zawarte w teście.1) Główni bohaterowie "W pustyni i w puszczy" nazywają się: a) Krzyś i Lola b) Staś i Nel c) Tomek i Zosia d) Kasia i Basia 2) Akcja powieści toczy się w: a) Europie b) Ameryce Północnej c) Australii d) Afryce e) Azji 3) Pies dzieci nazywa się: a) Saba b) Reks c) Azor d) King 4) Fatma to: a) mama Stasia b) zakonnica c) żona Smaina 5) Czarnoskórzy towarzysze bohaterów to: a) Kali .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Trololo 29 kwietnia 2014 JEA..

W pustyni i w puszczy.

Życzę miłego rozwiązywania.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Materiały powiązane z testem: Test: W pustyni i w puszczy Inne tryby testu.. Pó źniej, b ędąc ju Ŝ w szkole, towarzyszył czasem ojcu lub panu Rawlisonowi, w czasie wakacji i świ ąt, w wycieczkach, jakie z obowi ązku musieli czyni ć od Port- Saidu aŜ do Suezu dla rewizji robót przy wale i przy pogł ębianiu ło Ŝyska kanału.Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy.. Test: W który roku Sienkiewicz rozpoczął karierę dziennikarską?. Muszę tą lekturę na polski.. Komentarze (3):Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Co zaproponował Grek Stasiowi w Omdurmanie ?. Udostępnij.. Czym była fatamorgana ?. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.. Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Literatura "Krzyżacy" - test znajomości lektury.. Kapitan Glen i doktor Clary.nierowie, koledzy ojca, nazywali go "dzieckiem pustyni".. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy, poziom trudnyLudzie powiada ą, że w te okropne bitwie, w które poległ enerał Hicks, Smain dowodził artylerią Mahdiego i on to podobno nauczył mahdystów obchodzić się z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli..

... Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?

a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraW Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury .. Inne tryby nauki.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Pytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" HENRYK SIENKIEWICZ: "W PUSTYNI I W PUSZCZY .. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.W pustyni i w puszczy ukazywała się w odcinkach w "Kurierze Warszawskim" w latach , po raz pierwszy jako całość została wydana w 1911 roku.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.9.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. O Autorze .W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Sprawdź się rozwiązując ten .. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą problem!.

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Odpowiedz.Trudny test z lektury W pustyni i w puszczy, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. Rozwiąż test!Test z lektury "W pustyni i w puszczy" - poziom trudny.. Skierowana do młodego czytelnika ukazuje szeroki opis realiów Afryki — jej kultury, konfliktów, a także przyrody.. Co uczynił wtedy chłopiec i dlaczego ?. Sprawdź ile o niej wiesz!. Literatura "Potop" - test znajomości lektury.. że dobrze znasz tę książkę.. GAZETA.PL Zamknij quiz .. quizy; Quiz - W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury - Gazeta.pl I Dziecko; W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Test Przyjaciół '' W pustyni i W puszczy" .. 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera .Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimTest ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.. Rozwiąż test.. OdpowiedzHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy" cz II 1. a) 1876 b) 1866 c) 1888 d) 1872 Rozwiązanie - Miasta Chartum bronił: a) Mahdi b) generał Gordon .Quiz W pustyni i w puszczy 28.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Niee!Peszek.. D: #Lekturanapolski.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. 1 / 13 Staś Tarkowski i Nel Rawlison mieszkali w sąsiednich domach w Port Saidzie, mieście w: Hiszpanii.Test wiedzy o słynnej lekturze!. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Więcej quizów.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy#Yolo.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt