Urządzenia domowe dawniej i dziś

Pobierz

Więcej.. Lub pamięć komputera?. Potrafi rozwiązać zagadki; Potrafi ułożyć zdania z odpowiednimi wyrazami.. Klasa 4 dział 3 Historia Dawniej i Dziś Test.. Osadź .. Świecące żarniki były dodatkową ozdobą ogrzewanego tym sprzętem domu.. Trwało to aż do 1913 roku, gdy bawarski inżynier Carl von Linde stworzył chłodziarkę "DOMELRE".. Nasi przodkowie, dbając o świeżość swoich produktów chowali je w korycie potoku, studniach, czy budowali ziemianki i przydomowe spiżarnie.. Nasi rodzice i dziadkowie z pewnością rozpoznają wszystkie sprzęty na naszych zdjęciach.. Inna sprawa, że sprzęt ten rozpędzał liczniki energii do drugiej prędkości kosmicznej.. Polub.. Grupa: 5 i 6- latków.. Teraz również mamy miotły w swoich domach, ale szybciej i wygodniej jest posprzątać odkurzaczem.. 1969-12-31 • 1.2 MB Uploaded at 2021-08-02 19:35 • Authors: .. 1 Urządzenia domowe Dawniej i dziś2 piec kaflowy kaloryfer3 Pralka automatyczna Pralka wirnikowa Tara do prania4 Żelazka elektryczne Żelazko na duszę5 Czajnik elektryczny Czajnik6 odtwarzacz gramofon7 miotła odkurzacz8 lodówka .Dawniej i dziś, cz. 2 (PD) Grudzień 2018.. A Wy dacie radę?. Miała bęben z lakierowanego drewna.. lalki, żołnierzyki, Zobacz więcej prezentacji od Judyta Paś.Jak kiedyś wyglądał telefon?. Okazało się, że urządzenia stosowane obecnie są zasilane prądem, znacznie ułatwiają ludziom pracę, są szybsze i wygodniejsze..

urządzenia elektryczne i ich pomieszczenia Znajdź parę.

Cel główny: Zapoznanie z wybranymi urządzeniami wykorzystywanymi w gospodarstwie domowym dawniej i dziś.. Dzisiaj prawie każdy z nas ma aparat, choćby ten w telefonie komórkowym.. Cele szczegółowe: Dziecko:-rozpoznaje urządzenia -łączy w pary urządzenia o takim samym przeznaczeniu-uważnie słucha zagadekZna domowe urządzenia techniczne; pamięta ich nazwy i przeznaczenie.. wg Pasternakandrze.. : - trzepaczki- miksera - miotły- odkurzacza - tarki- blendera itp. Zobaczcie zdjęcia przedmiotów, które na co dzień można oglądać we .Wspólczesne i dawne urządzenia domowe.. (nie miał ekranu i przycisków).. Poznały działanie min.. Albo wyciskarka do soku?. Zobacz również.. Lub ubijak do robienia masła?. Ludzie nie mieli lodówek.. Analizujemy zanonimizowane informacje naszych .Lulek i Rózia przedstawiają dzieciom urządzenia i naczynia domowe.. Wymagane logowanie .Połącz w pary.Urządzenia domowe - dawniej i dziś Urządzenia domowe - dawniej i dziś PIEC KAFLOWY KALORYFER TARA DO PRANIA PRALKA ŻELAKO NA DUSZĘ ŻELAZKO CZAJNIK LODOWNIA LODÓWKA PIEC NA WĘGIEL KUCHENKA GAZOWA KUCHENKA INDUKCYJNA MAKUTRA MIKSER Odwiedź Allegro żeby zakupić odkurzacz Dreame V10 Pro Pamiętajcie o zostawieniu łapki w górę pod filmem i o subskrypcji!. Została zbudowana w 1907 roku przez Alvę FisheraKiedyś był to ewenement..

Urządzenia elektryczne i przedmioty domowe Przebij balon.

Urządzenia elektryczne Połącz w pary.Do popularnych zabawek należą m. in.. Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci, porozumiewanie się z dorosłymi.. Scenariusze zajęć 1.. Jedzenie przechowywali w specjalnych pomieszczeniach zwanych spiżarniami.Najlepszym dowodem popularności tego sprzętu jest to, że do dziś wiele osób na dostępne w sklepach grzejniki termowentylatorowe wciąż mówi "farelki".. Wymyśliło je dwóch przedsiębiorców, Eugene Suter i Isidoro Calvete.pralka automatyczna telefon stacjonarny czajnik tarka do prania telefon komórkowy Urządzenia dawniej i dziś Chwila relaksu miotła odkurzacz Rozmowa przez telefon telewizor Zabawa badawcza Co potrzebujemy: 2 kubeczki np po jogurcie gumowy lub plastikowy wężyk "Lodówka" WandaApr 18, 2021Odkurzacz - miotła.. Wyróżnia urządzenia służące w gospodarstwie domowym do pracy jak i te, z których korzystamy dla przyjemności.. XX wieku.. Miejsce: Sala przedszkolna.. Edytuj elementy.. Jak wyglądała szatkownica do kapusty?. W utrzymaniu czystości w domu pomagała im miotła.. Po zajęciach dzieci jednogłośnieOct 29, 2020Przechowywanie żywności nie zawsze wyglądało tak jak dziś.. Lodówka - spiżarnia.. Pobierz Scenariusze zajęć 1.. Ten plik można pobrać za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.. Dzieci mogły zobaczyć i zaobserwować działanie urządzeń stosowanych dawniej w gospodarstwach domowych i obecnie..

Porównywaliśmy, pracę na urządzeniach stosowanych obecnie oraz tych dawniejszych.

Dzisiaj mieliśmy okazję poznać niektóre urządzenia stosowane w dawnych czasach Każdy z nas mógł spróbować "wyprasować" starym żelazkiem, "wyprać" bluzę na tarze czy "wyrobić" masło za pomocą maselnicy Wszyscy doszliśmy do wniosku, że wszelkie czynności dnia codziennego takie .Urządzenia elektryczne w naszym domu - scenariusz zajęć.. Zna znaczenie słów: instrukcja, przepis, zasada obsługi.. Obszar edukacyjny: 1.. 2020/2021;Tym razem kilka plansz przedstawiających urządzenia elektryczne, które można pobrać w jednym pliku Na planszach znajdziecie obrazek przedstawiający dane urządzenie, a pod nim napis Jak Wam się podobają takie materiały?. #3 Lokówka do włosów Wikipedia / BeautyTips Pierwsze urządzenia służące do kręcenia włosów powstały około 1917 roku.. Radiomagnetofon Kasprzak Unitra RM222Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 ed.wczesnoszkolna.. Osoba prowadząca: mgr Aleksandra Długosz.. Urządzenia dawniej i dziś klikaj na zdjęcia : ) Historia pralek sięga końcówki XVIII wieku, ale urządzenia znane nam dzisiaj zaczęły powstawać dopiero pod koniec lat 30.. Plansze zostały zapisane jako plik PDF, aby pobrać kliknij w link poniżej jeżeli nie wiesz co dalej to TUTAJ .Nov 28, 2020May 1, 2022 .Urządzenia domowe Dawniej i dziś..

i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach ...Temat: Urządzenia domowe dawniej i dziś.

O długiej drodze jaką przebyło to urządzenie gospodarstwa domowego, by .W tym tygodniu rozmawiamy o urządzeniach elektrycznych gospodarstwa domowego.. 2 Jedna z pierwszych pralek na świecie napędzana elektrycznie.. (wielka jak szafa)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt