Kontrolki samochodowe i ich znaczenie

Pobierz

Czasami na tyle poważną, że jedyną opcją zostaje zatrzymać się i zadzwonić po lawetę.Jun 9, 2022Sep 23, 2021Praktycznie oznacza to samo co kontrolka "Check engine".. Po dotarciu do celu podróży warto dowiedzieć się, co jest przyczyną wyświetlenia się takiej kontrolki.Jan 19, 2022Mogą alarmować o poważnej awarii, zwracają uwagę na brak lub rezerwę płynów niezbędnych do poprawnego działania auta czy też wskazują uruchomione funkcje podczas jazdy - ikony na desce rozdzielczej samochodu informują o wielu ważnych czynnikach.. Jest to kontrolka odpowiadająca za hamulce, a zazwyczaj za hamulec postojowy, która powinna zgasnąć zaraz po jego zwolnieniu.Aug 7, 2020May 4, 2022Różne kolory kontrolek w samochodzie — co oznaczają?. Warto jednak umieć odczytywać znaczenie poszczególnych kontrolek, bo dzięki temu nie będziemy mieli wątpliwości, jak się zachować, kiedy któraś nam się wyświetli, a prawidłowa reakcja pozwoli uniknąć .Co oznaczają kontrolki w aucie?. Objaśniamy najpopularniejsze.. Z kontrolkami w samochodzie jest trochę jak z sygnalizacją świetlną.. Ich funkcje dzielimy na kolory.. Niektóre informują kierowcę o włączeniu poszczególnych urządzeń lub funkcji - na przykład oświetlenia, inne sygnalizują jakąś awarię.. Nieraz oznaczają włączenie pewnych funkcji, a niekiedy alarmują o poważnej awarii.. Jedną z nich jest np. symbol koła z dwoma łukami i wykrzyknikiem w środku lub literą P..

Zaczniemy od kwestii ogólnej, czyli wyjaśnienia, jakie znaczenie mają różne kolory kontrolek.

Bardzo ważną jest symbol żółtego silnika, który wskazuje na awarię jednostki napędowej i informuje, że samochód może przejść w tryb awaryjny.. Co oznaczają ich kolory i na które należy szczególnie uważać?. Dzieje się tak, gdy system wykryje usterkę lub problem, który może doprowadzić do uszkodzenia silnika lub skrzyni biegów.Dec 7, 2020Dec 26, 2021Jan 25, 2021Kontrolki czerwone informują kierowcę o poważnej awarii auta, po ich zapaleniu się należy jak najszybciej, w bezpiecznym miejscu, zatrzymać pojazd i usunąć usterkę.. Zielone światło uspokaja, że wszystko jest w porządku i można jechać dalej.. Zegary w samochodzie, to, dla kierowcy, jego najistotniejszy element.. Opis kontrolek w samochodzie należy zacząć od typów tych światełek.. Otwarte drzwi, klapa bagażnika lub maska samochodu; Światła awaryjne (jednocześnie świecą się również strzałki od kierunkowskazów) Szukaj: Oct 23, 2020Kontrolki w samochodzie pełnią różne funkcje.. Ograniczona / zredukowana moc silnika Ta kontrolka może się wyświetlić, gdy system sterujący pracą silnika zredukuje moc silnika.. Najważniejszą grupę kontrolek stanowią te zapalające się na kolor czerwony..

Czerwone kontrolki — nie wolno ich bagatelizować, gdyż wskazują na poważną awarię, często wymagającą natychmiastowego działania.

Jazda z świecącymi się czerwonym kontrolkami może doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia pojazdu, a w skrajnym przypadku nawet do wypadku.Kontrolki w samochodzie.. Pomarańczowe kontrolki — ostrzegają kierowcę o awarii.Jun 22, 2020Zapalające się na desce rozdzielczej kontrolki nie zawsze sygnalizują, że z naszym samochodem dzieje się coś niepokojącego, część z nich pełni funkcję informacyjną..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt