Test z działu europa i ziemie polskie po kongresie wiedeńskim

Pobierz

Europa i świat po wiośnie ludów IV.. Po upadku Księstwa Warszawskiego.. Królestwo Polskie.. Kongres wiedeński.. - namiestnikiem królestwa został generał Józef Zajączek.I.. o przywróceniu rozbicia politycznego Włoch.II Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim , Klasa 7 Nowa edycja , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plZAGADNIENIA NA SPRAWDZIAN - ziemie polskie po kongresie wiedeńskim.. Ks. Poznańskie, Rzeczpospolitą .Test zawiera 21 pytań.. Przełomowym momentem wojny polsko-rosyjskiej była bitwa z 26 maja 1831 r., w której Polacy odnieśli klęskę, to bitwa pod: Kultura polska pod zaborami.. Jak ktoś miał to proszę podać pytania jakie była ;-) Książka nowa era wczoraj i dziś Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2017-11-11 09:12:21W zasadzie nie był to kongres w pełnym słowa tego znaczeniu, a raczej zjazd monarchów i polityków europejskich.. Przeciwko Świętemu Przymierzu.. Nazwa testu: III.. Powstanie listopadowe.. Świat w okresie międzywojennym VII.. c. stopniowo do Świętego Przymierza przystąpiła większość państw europejskich (ale bez między innymi Wielkiej Brytanii, Państwa .Europa po Kongresie Wiedeńskim.. Zobacz podobne quizy: #europa #historia #historiaklasa7 #kongreswiedenski.Europa po kongresie wiedeńskim Test podsumowujący rozdział I.. Jednak w Rosji zwalczane były wszelkie próby reform, opozycja była surowo karana, zsyłana na Sybir, kontrolę sprawował rozbudowany system policyjno-szpiegowski..

Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Filmy.. - królem Polski został Aleksander I.. 1) Na kongresie wiedeńskim zlikwidowano Księstwo Warszawskie.. Oceń, które z poniższych zdań jest prawdziwe.. imię i nazwisko klasa.. Kongres został przerwany na okres tak zwanych "stu dni Napoleona" Na kongresie wiedeńskim zapadły decyzje w sprawie podziału i ustroju Niemiec.. I wojna światowa VI.. Nowe idee polityczne.. Europa po kongresie wiedeńskim II.. Co powstało na jego miejsce?. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim.. a) KRÓLESTWO PRUSKIE b) GALICJA c) KRÓLESTWO POLSKIE d) CESARSTWO AUSTRIACKIE 2) Po Kongresie w Wiedniu ziemie polskie zostały podzielone na: a) Wlk.. Wiosna Ludów na ziemiach polskich.. Copy of 7i ziemie polskie po kongresie wiedeńskim Rysunek z opisami.. Zaloguj się.. Europa i Ziemie Polskie Po Kongresie Wiedenskim Sprawdzian .. Planeta Nowa Klasa.. Klasa 7, dział 2 - Ziemie polskie po kongresie .Ziemie Polskie po kongresie wiedeńskim.. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim.. Przeciwko więtemu Przymierzu ; 5.. Kongres wiedeński - notatka ; 2.. Wczoraj i dziś, wyd.. 25 lutego 1831 r. odbyła się decydująca bitwa wojny polsko-rosyjskiej, w której udało się powstrzymać szturm Rosjan na Warszawę..

Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim III.

Nowe ideologie polityczne - notatka ; 4.. Powiązane z testem.. Twoja przeglądarka nie powzwala na .Test Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa III.. Ziemie polskie po wiośnie ludów V.. Rewolucja przemysłowa.. Gdzie?. Test z Historii Klasa 7, dział 1 - Europa po Kongresie wiedeńskim.. Polacy po powstaniu listopadowym.. Lekcja powtórzeniowa ; Dział II.. 1. imię i nazwisko klasa.. sprawdzian wiadomości z działu właściwości i budowa materii.pdf .Najsilniejszym państwem po kongresie wiedeńskim w Europie była Rosja, a car uważany był za najbardziej liberalnego władcę.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Ziemie polskie po Wiośnie Ludów Test.. Wstaw literę "P" w kratkę obok zadania prawdziwego.203 Obserwuj autora.. Rewolucja przemysłowa - notatka; 3.. Nowa EraDział I. Europa po kongresie wiedeńskim; 1.. Zobacz profil.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Ziemie polskie po Kongresie Wiedeńskim.. a. powstało z inicjatywy cara Aleksandra I. b. państwami założycielskimi były: Rosja, Austria i Prusy.. Klasa 7 Historia.Test Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim, podrozdział podręcznika Historia WSZPWN dla Klasa III..

Europa i ziemie polskie po kongresie wiedeńskim - test DRAFT.

Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".. Test Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim - podręcznik Śladami przeszłościStart studying Ziemie polskie po Kongresie Wiedeńskim dział 2 Wczoraj i Dziś klasa 7.. Ks. Poznań, Wolne Miasto Kraków, Królestwo Polskie b) Wlk.. Podział terytorium dawnych ziem polskich na kongresie wiedeńskim - Wielkie Księstwo Poznańskie, Królestwo Polskie, Rzeczpospolita Krakowska ( jaki zabór sprawował kontrolę nad poszczególnymi częściami) Nazwisko namiestnika Królestwa Polskiego, statut organiczny .Czy ma ktoś sprawdzian z historii klasa 7 Wczoraj i Dziś dział 2 ,, Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim '' 2017-11-19 20:24:44 Miał ktoś sprawdzian z historii dział 2 Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim kl. 7 2017-11-11 09:08:38Rozdział I. Europa po kongresie wiedeńskim.. Polska w okresie międzywojennym.. Po upadku Księstwa Warszawskiego - notatka do uzupełnienia ; 2 .Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim.. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim - test składający się z 20 zadań Test.. Sprawdzian z rozdziału 1 podręcznika Wczoraj i dziś dla klasy 7.. Taka polityka wywoływała sprzeciw w .. W tym celu wpisz cyfry od 1 do 4, zaczynając od wydarzenia najwcześniejszego.. Święte Przymierze..

Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim ; 1.

Test podsumowujący rozdział II.. Wczoraj i Dziś 7 Sprawdziany i Odpowiedziziemie polskie po kongresie wiedeńskim sprawdzian pdf nowa era.pdf (22 KB) Pobierz.. Przy udzielaniu odpowiedzi należy podać jedynie rok wydarzenia w postaci czterech cyfr, np.: 1234, z wyjątkiem pojęć, po których widnieje wpis (XX.XX.XXXX), gdzie należy wpisać datę dzienną, bądź (XX.X.Darmowy quiz: Sprawdzian z historii klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim - Wczoraj i dziś w kategorii Szkoła podstawowaTest.. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Treść.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Ustal kolejność chronologiczną podanych wydarzeń.. Przeglądaj testy.. Powstanie Świętego Przymierza..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt